" I have a dream..." M. L. King

První den...

14. března 2009 v 18:36 | Alice |  Co dělám a co si myslím...
Ahoj holky!

Taky je u Vás tak krásné počasí? Mám z toho ohromnou radost, člověku se hned lépe chce do další činnosti, když se probouzí do slunného dne...Já dnes měla přelomový den. Byl to totiž den, kdy jsem si uvědomila, jak jsem byla pitomá, když jsem se přejídala a vyloženě se "vyžrala" do současných tvarů, k hnusné pleti, k ošklivosti, malému sebevědomí, špatnému zdraví a všech těch věcí, které s nadváhou souvisí. Víte, bylo mi dost blbě, najednou jsem si ty věci začala uvědomovat a začala jsem se bát, že se to stejně vrátí, že dnešek bude "jen" jedním z těch zkažených nových začátků, ale nebylo to tak!!! Dneska jsem přesvědčila sama sebe, že štíhlost a krása (a zdraví a energie jako návdavek)chutná mnohem lépe než všechny ty majonézové bagety, čokolády, sušenky, uzeniny a jiné hnusnosti, které tvořily základ mého přejídacího jídelníčku. Dneska jsem se zvážila a ukázalo se mi hrozné číslo: 65,2. Je přede mnou hooodně dlouhá cesta...Dělá mi obtíže nemyslet na to, co se událo a chovat se, jako by se předtím nic nestalo, ale je to bohužel tak a já to musím přijmout jako fakt, ze kterého se můžu poučit pro svou další cestu a spoustu věcí udělat jinak. Vím, že je to předčasné tvrdit, ale dnes se mi chce říct, že se k původnímu životnímu stylu už nevrátím. Neříkám, že si třeba nezhřeším, ale ne v původní míře! Jako bych vystřízlivěla, probudila se ze špatného snu...jsem tak ráda, že k Vám zase patřím, že jsem se navrátila ze slepé uličky zase na cestu. Chci, aby tohle nebyla jen další dieta, ale kompletní změna životního stylu tak, aby mi to vyhovovalo a abych nešla proti sobě, protože to nefunguje a já to už moc dobře vím.
Dneska jsem byla ve fitness, nijak se nepřetěžovala, ale zato bylo cvičení příjemné. Dokonce jsem ani nebyla nesvá, neměla špatné svědomí a necítila se trapně při pohledu na ty nádherně štíhlé holky, co tam byly, protože jsem věděla, že se jim teď budu každý den krůček po krůčku přibližovat a jednoho dne budu stejně štíhlá, jako ony. Cítila jsem čistotu, proudící energii, a hlavně klid, sjednocení se svým tělem, pocit, že mu můžu důvěřovat, konečně jsem to všechno zase cítila!!! Byl to přenádherný pocit. Postupně budu odhazovat vrstvy tuku a pak se vyloupnu zase JÁ, vylezu z té obranné ulity, už není proč se cítit v nebezpečí. Jsem silná a nepotřebuju tuk k tomu, aby mi chránil!!! Rozkvetu.
Ale aby dnešní den nebyl zase tak euforický, byla tam i jedna chyba, kterou jsem udělala. Totiž, že jsem si v poledne dala místo oběda, ač jsem pociťovala hlad, jen smoothie nápoj z čerstvě lisovaného ovoce. Pak jsem jedla až po návratu domů a to bylo pozdě. Moje tělo prostě už při hladovění nereaguje tak pružně, jako dřív. Strašně mě bolí hlava, oči, svaly (nebo to, co z nich zbylo:o) a byla jsem nesoustředěná...tělo se prostě brání. A je to dobře, že mi takhle nadává, protože mi tím připomíná, že tohle není ta správná cesta. Že musím jíst, ale správné věci, aby fungovalo tak, jak má. Takže zítra již žádný takový experiment, žádný půst, ale vyvážená strava. Hladové dny může držet někdo, kdo nemá takové zkušenosti jako já. Zkrátka, neztrácím tak úplně rozum.
Ad rozum!!! Dneska jsem na stepperu přemýšlela o tom, že sice vím, že je to svým způsobem cesta klamu, hubnutí, že třeba zhubnu a co, zase budu mít prázdné ruce, jestli víte, jak to myslím...a přemýšlela jsem nad tím, co mi na tom tak láká. A pak jsem si prostě řekla, že to budu brát jako koníček, to znamená doplňkově k ostatním oblastem života, ke škole, kamarádům, příteli, práci...a že nad tím nebudu moc hloubat:o))) Ono je to tak někdy lepší.
Vždycky Vám sem hodím nějaké to thinspíčko pod článek, abychom měli vůli do dalšího boje!!!
Dnes jsem vybrala tohle super sportovní tělo, mňamky, nemyslíte? Ale i ona musela zažít dřinu a odříkání...:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama